BAŞLARIM ŞİMDİ ANNELİĞEKitabı iki üç saatte okudum ve yüzümde kocaman bir gülümsemeyle bitirdim. O kadar beğendim ki keşke daha önce okkusaymışım dedim. Hamilelerin ve yeni annelerin mutlaka okuması lazım bence. Sanki bir arkadaşınızla sohbet ediyorsunuz havası var kitapta ve Şermin ÇARKACI'nın esprili anlatımıyla daha bi hoşuma gitti konular. Her şeyden bahsetmiş yazar;pişik,banyo,göbek bağı,sünnet,lohusalık vs.
*Gece uyanıp bebeğin nefesini kontrol ediyordum ben neyse ki yalnız degilmişim😊
*Uyumayan Bebek= Uyumayan Anne ama bu ikisi eşit değildir horul horul uyuyan baba diyor Şermin Çarkacı işte bu biz de geçerli değil. Sağolsun eşim çok yardımcı oluyor hem bebek bakımında hem ev işlerinde.
 *Kolik, yaşamadık çok şükür yaşayanlara Allah sabır versin.
*Emzik kullanımından da bahsetmiş. O da emziğe karşı değil 3 çocuğu da kullanmış. Ben de kullanın gitsin diyorum. Bir gün elbet bırakır.
*Televizyon,2 yaşına kadar izletmeyi düşünmüyorum. Daha sonra da bizim kontrolümüzde ara sıra izleyebilir. Tamamen yasaklamak istemiyorum. Yazar da benim gibi düşünüyor.
*Ve en çok hoşuma giden kısım; Çocuklarla ilgili bir sorunla karşılaştığımda uzmanlar ne diyor bir ona bakıyorum, babaannem-anneannem ne diyor bir de onlara danışıyorum, sonra bir de kalbime soruyorum, sen ne dersin diye.
Öyle demeyin, annelerin kalbi konuşur. Benimki konuşuyor ve şimdi şunları söyledi: Söyle o yeni annelere, sakin olsunlar ve tadını kaçırmasınlar. Çocuk yapmanın da bakmanın da...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DUKAN EXPRESS İLE BİR AYDA 5 KİLO VERDİM

KANGURU DENEMELERİMİZ...CHİCCO GO ve MOMFORT BABY

Jellycat UykuArkadaşı