Artık 3 kişiyiz

Dünyada annelikten daha güzel bir duygu yok derlerdi,cennet anaların ayakları altında derlerdi,anne olunca anlarsın derlerdi daha neler neler...evet hepsini şu an çok iyi anlayabiliyorum.Denizalp hayatımıza gireli tam 4 ay oldu ve ben bu 4 ayda dünyada annelikten daha kutsal bir iş olamayacağına iyice kanaat getirmiş durumdayım. Hamilelikteki bulantılar(ki ben 20.haftaya kadar bulantı çektim),alınan kilolar,son aylarda ayakkabını bile bağlamaktan aciz duruma düşmek,mide yanması,nefes darlığı vs. vs. Bi dogursam da kurtulsam diye düşünülür ancak işler hiç de öyle değildir. Yorgunluk,uykusuzluk bazen öyle bir tavan yapar ki keşke hep hamile kalsaydım dersiniz. İlk iki gün süt gelmez bir panik hali yaşanır. Süt olsun diye anne önüne her geleni yer hiç sorgulamadan. Bebek sürekli kontrol edilir her hareketinden bir anlam çıkarılır. Bizimkinin göbeği 18.günde düştü tabi bu süreçte aklım karman çorman oldu gerginlik had safhada. Bir de her kafadan ses çıkar herkes akıl hocası olur. Yok bebek üşüdü yok terledi yok acıktı. Yahu anneyim ben yavrumun halinden anlarım siz bi rahat verin demek istersiniz diyemezsiniz gerilirsiniz sonra bebeginizle gözgöze gelir ve o anda erir bitersiniz.
Doğumdan sonra öyle bir kosusturmayla geçiyor ki zaman bir de bakmışsınız benim gibi 4 ayı geride bırakmışsınız. 3 ay bittikten sonra bir nebze daha rahatladığımı hissettim. İlk 3 ay için 4.trimester der Harvey Karp (mahallenin en mutlu bebegi'nin yazarı) gerçekten de öyle. İlk 3 ay bebeğin ne zaman emmek isteyeceği belli olmuyor,gaz sorunu oluyor,bazı gece saatlerce uyumuyor bunlar da anneyi ve evdeki diğer ahaliyi epey yoruyor haliyle. Ben 3 ay biter bitmez farkettim bebegimdeki değişiklikleri. Emme seansları düzene girdi uyku ve gaz sorunu da minimuma indi. Ve en önemlisi artık her şeyi fark etmeye başladı. Etrafı öyle bir inceliyor ki sormayın. Şu an 4 aylık ve artık anneyi babayı tanıyor, etrafa gülücükler saçıyor,hoşuna giden bir şey olursa kıkır kıkır gülüyor.
( Ben de uzun zamandır aklımda olan blog yazma düşüncemi oğlum sayesinde hayata geçirmiş bulunuyorum. İnşallah güzel bir şekilde devam edebilirim.)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DUKAN EXPRESS İLE BİR AYDA 5 KİLO VERDİM

KANGURU DENEMELERİMİZ...CHİCCO GO ve MOMFORT BABY

Jellycat UykuArkadaşı