9 AYLIK BEBEK

Uzun bir aradan sonra yazmanın heyecanı ve nereden başlayacağımı bilememenin karmaşasını yaşıyorum. Bir aydan uzun zamandır yazamadım malesef. Bu süre içinde neler oldu neler. Denizalp bizim yataktan düştü köprücük kemiği kırıldı,bir kuşadası bir de akyaka tatili yaptık geldik(bebekle tatil yapmak zormuş daha doğrusu o şey tatil olmuyormuş). Bunları ayrı ayrı yazacağım ama bu yazımı 9.ayın şerefine yazmak istiyorum.
Bebemiz artık 9.ayını bitirdi onunla birlikte biz de büyüyoruz her gün başka bir şey öğreniyoruz.
*9. Ay aşısını olan Denizalp sağlık ocağında tartıya çıktığında acı gerçekle yüzleşti. Evet 3 aydır hiç kilo almayan yavrunun formunu nasıl koruduğunu anlamak güç değil. YEMİYOR,bu kadar basit. Hele yoğurdu görmek bile istemiyor. Meyveye hayır diyemiyor ancak yemeklerle arası çok kötü. BLW hayallerim suya düştü tabi. İşimiz blw ye kalsa çocuk bi deri bi kemik kalacak çünkü. Klasik yöntemle karışık gidiyoruz. Kaşıkla yedirebildiğimi yediriyorum. Tabi blw 'nin hatırı kalmasın diye arada salatalık vb tutuşturuyoruz eline.
 *Bu ayın en büyük gelişmesi sabırsızlıkla beklediğimiz babababa hecesi tabi bununla beraber mamama mememe gibi sesler de çıkıyor kendisinden. Şimdilik anne yok bakalım onu ne zaman diyecek.
 *Gezmeye gidelim dediğimiz zaman elini sallıyor. Henüz alkış yapamıyor.
 *Oyuncağını sakladığımda aramaya başlıyor.
 *Birisine veya bir şeye tutunarak ayağa kalkıp durabiliyor. Bu yüzden hiç yalnız bırakmamamız gerekiyor.
 *Merak duygusu çok çok fazla. Her şeyi her yeri karıştırmak istiyor.
 *Parmaklarını kullanabiliyor,üzümü falan alıp yiyebiliyor.
 *Bana daha da bağlandı şu sıralar. Odadan çıkmamla ağlaması bir oluyor. Bu bazen bunaltıcı olabiliyor.
 *Sürekli onunla oynamamızı istiyor. Ce e oyununa bayılıyor.
 *Uyku konusunda hala bir düzen tutturamadık malesef. Tam yatır kaldırdan sonuç alacağız derken düşüp köprücük kemiği kırılınca tekrar başa sardık. Geceleri bazen iki saatte bir bazen de kudurup saatte bir uyanıyor.
 *3.dişi de çıkıyor Denizalp in ve biraz zor atlatıyor bu dönemi.
9.ayını 8.5kg ve 71cm'le tamamlayan Denizalp hakkında önümüzdeki aylarda daha kilolu daha uzun uyuyor ve daha iştahlı diye yazabilmek ümidiyle esen kalın.


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

DUKAN EXPRESS İLE BİR AYDA 5 KİLO VERDİM

KANGURU DENEMELERİMİZ...CHİCCO GO ve MOMFORT BABY

Jellycat UykuArkadaşı